22. 03. 2018   —   moda

LESS IS MORE czyli detox szafy w 3 krokach – Przegląd szafy

Jeśli chcesz wprowadzić do swojego wizerunku i garderoby zmiany, jednak wciąż zastanawiasz się od czego zacząć to mam dla Ciebie mam klika wskazówek i porad, którymi kieruję się podczas mojej pracy z klientami. Tylko 3 kroki dzielą Cię od zbudowania funkcjonalnej garderoby, a pierwsze dni wiosny to wręcz idealny czas na pożegnanie się ze starymi nawykami!   

 

1. Buduj garderobę jak stylista

 

Niezależnie od tego jaki zawód wykonujesz i ile czasu poświęcasz ubraniom w swoim życiu, zawartość Twojej szafy powinna być przemyślana. Nawet jeśli pracujesz w branży modowej i uwielbiasz śledzić najnowsze trendy,  bez bazy w postaci neutralnych klasyków nie zbudujesz dla nich odpowiedniego tła. Naprawdę nieliczni odnajdują się bez tak zwanych basic’ów w szafie, zaryzykuję jednak stwierdzenie, że podobnie jak ja i Ty do niech nie należysz. Pamiętaj, że nie mniej istotne są ubrania, w których chodzisz do pracy. Szczególnie jeśli wymagany jest w niej biznesowy dress code. Nawet jeśli ołówkowe spódnice i marynarki traktujesz tylko jako służbowy uniform – nie zapominaj o dobrej jakości materiału i odpowiedniej kolorystyce.

 

 

planuj zakupy jak stylista mody

 

Jeśli dopiero zaczynasz organizować swoją garderobę i wciąż szukasz swojego stylu, zacznij od przyjrzenia się swoim dotychczasowym wyborom. Na tym etapie ocena ilości dodatków i ubrań, które znudziły ci się po kilku miesiącach pozwoli ci oszczędzić czas i pieniądze przy kolejnych zakupach. Ilość nienoszonej biżuterii i wieczorowych sukienek w szafach moich klientek bardzo często przytłaczała całą resztę – czyli ubrania i dodatki, których faktycznie potrzebowały na co dzień. Nie wspomnę o wielu sieciówkowych, modnych (jeden sezon) ciuchach, które wciąż wisiały na wieszakach z metkami. Nie nosisz czegoś od ponad roku? Pozbądź się tego! Szansa, że założysz coś co leży w kącie szafy, coś co jest za małe lub za duże – jest naprawdę znikoma. Podobnie potraktuj zniszczone torebki, buty, bieliznę i ubrania. Zostaw to w czym czujesz się świetnie i to co faktycznie chętnie nosisz.

 

2. Popatrz na siebie moimi oczami

 

Popatrz na swoją szafę obiektywnie. Czy to co się w niej znajduje odpowiada Twoim aktualnym potrzebom? Często się zdarza, że zawartość szafy moich klientów nie nadąża za zmianami w ich życiu. Zmiana pracy, awans albo powrót do biura po urlopie macierzyńskim to sytuacje, które wymagają rozstania się z częścią dotychczasowych przyzwyczajeń i ubrań. Jak przy takich życiowych zmianach zachować swój styl? W sytuacjach, które wymagają typowo biznesowego dress code’u, przemyć go w dodatkach! U mężczyzn, może to być zegarek (tutaj pamiętajcie, że liczy się nie wielkość ale jakość) lub oryginalne oprawki. U kobiet taką rolę może odegrać np. torebka lub biżuteria.

 

stylista mody wrocław

 

 

3. Przygotuj listę zakupów

 

Pozbyłeś się z szafy rzeczy, których nie potrzebujesz? Wiesz już czego w niej brakuje? Czas na przygotowanie listy zakupów! Na tym etapie pamiętaj o moich powyższych wskazówkach i określi budżet jaki możesz przeznaczyć miesięcznie na swoją garderobę. Zacznij od priorytetów czyli codziennej bazy. Na końcu listy powinny się znaleźć rzeczy, które chciałbyś mieć ale np. są poza zasięgiem Twojego portfela. Z nimi poczekaj do wyprzedaży lub jeśli dana rzecz jest dostępna online – zapisz się do newslettera danej marki i czekaj na maila z kodem rabatowym. Podczas zakupów kieruj się rozsądkiem i patrz na efekty. Jestem pewna, że zauważysz je szybciej niż Ci się wydawało…

 

Jeśli Twoja szafa potrzebuje zmian, a Ty nie masz czasu lub potrzebujesz mojej pomocy w jej zorganizowaniu – skontaktuj się ze mną. W kwietniu na hasło LESS IS MORE na PRZEGLĄD SZAFY  dostaniesz 20% rabatu 🙂

 

fot.: make me. , Pinterest

 

 

przegląd szafy wrocław
 
 

You may also like


stylistka Wrocław karnawałowe stylizacje

Karnawał w (bardzo) dobrym stylu

Moda jak zwykle odzwierciedla nasze nastroje i w tym sezonie wydaje się mówić, a wręcz krzyczeć: lets have fun! Jak, nie wydając fortuny, wpleść trendy i blask do imprezowych stylizacji? poznaj triki stylistki make me.

czytaj...
przegląd szafy

Przegląd szafy i analiza stylu czyli mój przepis na minimalizm

Jeśli chcesz wprowadzić na stałe minimalizm do swojej szafy i zbudować garderobę marzeń, wbrew pozorom, nie są ci potrzebne duże limity na karcie kredytowej. Zdradzę Ci dzisiaj mój sprawdzony przepis na minimalizm w szafie.

czytaj...

5 powodów dlaczego (znowu) nie masz się w co ubrać

Poznaj pięć brutalnych faktów, które odmienią Twoje myślenie nie tylko o stylu i modzie ale też pomogą Ci zawsze wyglądać świetnie! P.S. nie ma za co – make me – Twoja Osobista Stylistka

czytaj...